Naj vaš nakup traja čim dlje
Zahvaljujemo se vam za nakup! Veseli nas, da ste pri modi izbrali MODIVO! V nadaljevanju smo pripravili nekaj informacij o uporabi in vzdrževanju. Preberite ga, da boste lahko čim dlje uživali v nakupu!
Nega oblačil
Oblačila
Da bi ohranili dober videz oblačila, je treba upoštevati navodila za nego, ki so navedena na etiketah na oblačilu ali na nalepkah, priloženih oblačilu. Pred začetkom vzdrževanja podrobno preberite informacije v njem. Ti so podani v obliki piktogramov.
Učinkovita in varna nega oblačil
Zapomnite si pravo temperaturo
Oblačila vedno perite pri temperaturi, ki jo priporoča proizvajalec. Te informacije so navedene na etiketi ali oznaki za nego.
Termalna oblačila perite pri temperaturah pod 40 stopinj. To bo ohranilo njegove lastnosti in preprečilo krčenje.
Bodite pozorni na barvo oblačila, ki ga perete:
Bela oblačila perite z belimi oblačili, črna in barvna oblačila pa z oblačili podobnih odtenkov.
Temnejša oblačila in kavbojke je treba prati na levi strani.
Za pranje oblačil uporabljajte pravo pralno sredstvo
Za črno perilo uporabljajte detergente, namenjene črnemu perilu.
Tehnična oblačila perite samo z detergenti, ki so posebej zasnovani za pranje športnih oblačil. Tako preprečite, da bi se membrane zamašile. Ne uporabljajte mehčalcev ali belil.
Za pletena oblačila uporabljajte posebej zasnovana pralna sredstva.
Ne pozabite: različne vrste oblačil je treba pri pranju različno obdelati.
Bodite previdni pri vrtenju. Pretirano vrtenje lahko popači obliko izdelka. Upoštevajte priporočila proizvajalca.
Spodnje perilo perite v ločeni, posebej zasnovani vrečki. Tako boste preprečili, da bi se kavlji, kitove kosti ali kavlji zataknili za druga oblačila.
Tehničnih oblačil ne sušite z vrtenjem, temveč izlijte vodo.
Sušenje, likanje, shranjevanje
Oblačila likate pri temperaturi, ki jo priporoča proizvajalec. Te informacije najdete na etiketi ali oznaki oblačila. Za najboljše rezultate likate na levi strani.
Pri sušenju upoštevajte priporočila proizvajalca. Suho čiščenje izvajajte le, če to dovoljuje proizvajalec.
Termoaktivnih oblačil ne sušite na soncu. To lahko povzroči bledenje ali krčenje.
Naravno krzno je najbolje shranjevati v bombažnih vrečkah za vsakodnevno uporabo. Predvsem jih ne smete zmočiti. Po potrebi sušite v dobro prezračevanem prostoru, stran od grelnikov in radiatorjev. Ne uporabljajte čistil za naravno krzno.
Pletenih oblačil ne zvijajte in jih ne sušite leže. Priporočamo, da ga posušite med dvema brisačama: zamenjajte brisači, dokler se pleteno oblačilo ne posuši, nato ga oblikujte na čisto brisačo ali odejo.
Nega obutve
Osnovna pravila za nego obutve
1. Med obuvanjem in slačenjem preverite, ali ste obutev pravilno zavezali. S tem preprostim dejanjem boste zagotovili, da bosta zgornji del in zaščita za pete ostala toga in se ne bosta upogibala, raztezala ali prepogibala.
2. Da bi se izognili prekrivanju in raztrganju zgornjega dela čevljev, za obuvanje uporabljajte škarje za čevlje. Našli ga boste v paketu z naročilom.
3. Izogibajte se mokri in prepoteni obutvi. Tudi dobro vzdrževana obutev se lahko v dežju ali taljenju snega zmoči, zato je v teh razmerah najprimernejša obutev z oznako Waterproof. Če se to zgodi, obutev posušite pri sobni temperaturi, stran od virov toplote. Ne pozabite, da prodajalec ni odgovoren za napake, ki jih povzročijo zunanji dejavniki, če obutev ni zasnovana za uporabo v takšnih pogojih.
4. Če ste izbrali usnjene čevlje brez podloge ali z naravno obarvano podlogo, lahko pride do obarvanja. To je naraven in začasen proces. Pri čevljih s sintetično podlogo se barvanje ne pojavlja.
5. Zamenjava obrabljenih vrhov in vezalk ter skrb za notranjost obutve (zamenjava vložkov) je v vaši pristojnosti in ni razlog za pritožbo.
6. Obutev uporabljajte v skladu z njenim namenom: npr. notranje čevlje uporabljajte v zaprtih in suhih prostorih, športne čevlje pa na za to namenjenih površinah.
7. Usnjene, sestavljene in z usnjem obložene pete je treba vzdrževati enako kot zgornji del čevljev.
8. Obutev z oznakami: Waterproof i Water Resistant redno impregnirajte, da ohranite vodoodporne lastnosti uporabljenih tehnologij.
Impregnirate? Konzervirate? Preverite, ali pravilno skrbite za svoje čevlje!
Tehnično stanje vaše obutve je odvisno od njene pravilne nege. Ta postopek je vredno začeti že ob nakupu. Priporočamo, da nove čevlje še pred uporabo temeljito impregnirate. V ta namen nanesite enakomeren sloj hidroizolacijskega sredstva, prilagojenega vrsti usnja ali drugega materiala. Pred uporabo se prepričajte, da obutev ni mokra ali vlažna. Obdelavo ponavljajte občasno in po vsakem mokrem ali vlažnem čiščenju. Ne polirajte še vlažnih čevljev ali jih pretirano škropite.
Ne pozabite, da se sčasoma zaradi mehanske obrabe ali atmosferskih vplivov učinek impregnacije delno izgubi. To je naraven proces, ki neizogibno vodi v propadanje obutve in je v veliki meri neodvisen od njene kakovosti. Kljub temu je vredno poskrbeti, da so sredstva, ki ščitijo naše čevlje, najboljše kakovosti in vsebujejo ustrezno izbrane maščobne snovi in olja, ki bodo v kombinaciji z ustreznimi barvili osvežila naše čevlje. Katero tehniko in izdelke uporabiti, je odvisno od materiala ali usnja obutve.
Usnje - učinkoviti načini ohranjanja
Usnje kot vsak naravni material ne more ohraniti enake barve in strukture na celotni površini. Morebitne razlike v barvi ali teksturi so posledica naravne heterogenosti.
ZGORNJI DEL IZ POLNOZRNATEGA USNJA
Umazanijo vedno odstranite z gobo ali krpo, navlaženo s čisto vodo. Očiščeno blago pustite, da se posuši pri sobni temperaturi. Nato nanesite majhno količino paste ali kreme, posebej izdelane za ta material, in jo razmažite po celotni površini. Ko se posuši, ga polirajte z mehko krpo. Bodite previdni pri uporabi samoleščilnih loščil, saj lahko poškodujejo površinski material.
ZGORNJI DEL IZ NUBUKA ALI VELURJA
Umazanijo odstranite s posebej zasnovano gumijasto ali mešano ščetinasto krtačo. Če želite poživiti barvo obutve, uporabite barvni sprej v aerosolu, če pa želite jesensko in zimsko obutev zaščititi pred škropljenjem z vodo, uporabite impregnacijo v aerosolu. Ne uporabljajte loščil ali krem, saj maščobnih madežev ne bo mogoče odstraniti.
KOŽENA KOLA Z RAZPOKANO STRUKTURO (tip: pull-up crazy horse)
Umazanijo obrišite z vlažno krpo ali gobo. Po sušenju pri sobni temperaturi nanesite mazivo v spreju.
ZGORNJI DEL IZ LAKIRANIH IN USNJU PODOBNIH MATERIALOV
Umazanijo odstranite s krpo ali gobo, navlaženo z vodo, in jo pustite, da se posuši pri sobni temperaturi. Po sušenju na sintetično usnje nanesite brezbarvno kremo ali sprej.
ZGORNJI DEL IZ TEKSTILA
Umazanijo lahko čistite le z gobo, namočeno v raztopino blagih detergentov, namenjenih za ta namen.
VODOODPORNA OBUTEV
Z vlažno krpo osvežite obutev z vodoodpornimi membranami. Na dobro posušeno, po možnosti ogreto površino razpršite razpršilni konzervans. Če je vaša obutev nepremočljiva in izdelana iz posebej obdelanega usnja, uporabite vosek za usnje ali sredstvo za zaščito v spreju. Zgornji material lahko rahlo spremeni odtenek, kar ni napaka.
USNJENA PODPLAT
Če je podplat umazan, ga obrišite z rahlo vlažno krpo in po tem, ko se posuši na sobni temperaturi, na rob podplata in peto nanesite brezbarvno loščilo za čevlje. Nekaj časa počakajte in nato polirajte. Poskusite preprečiti, da bi se loščilo za čevlje zmočilo, saj se lahko podplat razsloji in odlepi. Če se to zgodi, čevlje posušite pri sobni temperaturi.
PODPLAT IZ TERMOPLASTIČNE GUME Z USNJENIMI ELEMENTI
Umazanijo obrišite z vlažno krpo. Zlasti pri tej vrsti obutve se izogibajte zmočenju. Če se temu ne morete izogniti, obutev posušite pri sobni temperaturi.
Skrb za torbice in nahrbtnike
Ne perite ali preobremenite torbic in nahrbtnikov - spoznajte pravila
1. Torbice in nahrbtnike uporabljajte v skladu z njihovim namenom, tako kot obutev. Ne pozabite jih pravilno in redno vzdrževati.
2. Pazite na preobremenitev in obremenitev materiala, saj lahko poškodujete občutljive dele, kot so ročaji, trakovi in oporniki.
3. Da bi torba ali nahrbtnik čim dlje ohranila svoje estetske lastnosti, se izogibajte dolgotrajnemu drgnjenju ob druge površine ter bodite pozorni na ostre in grobe predmete, ki lahko povzročijo odrgnine ali druge mehanske poškodbe.
4. Izdelke vzdržujte glede na material, iz katerega so izdelani. Strojno pranje ali mehansko čiščenje poškoduje izdelek in je razlog za zavrnitev pritožbe.
Skrb za nakit
Za ohranitev vrednosti in brezčasne lepote nakita je nujna ustrezna skrb.
1. Nakit je treba redno čistiti. Glede na način uporabe ga je treba občasno obrisati s posebno krpo ali pa ga prepustiti strokovnjaku, da ga očisti.
2. Nakit je treba hraniti na primer v skrinjah ali mehkih vrečkah, da je zaščiten pred poškodbami, prahom ali razbarvanjem.
3. Krhkih izdelkov, npr. tankih verižic, ažurastega nakita in nakita, izdelanega s tehnologijo litja tankih sten (t. i. pihanega nakita), ne smete upogibati, raztegovati, premočno navijati ali izpostavljati udarcem, saj to lahko povzroči deformacijo, upogibanje, zlom, raztrganje ali druge trajne poškodbe.
4. Nakit je treba zaščititi pred kemikalijami. Sestavine večine detergentov, ki se uporabljajo v vsakdanjem življenju in kozmetičnih izdelkov, npr. lakov, dezodorantov ali parfumov, lahko prispevajo k razbarvanju nakita ali kože na območju stika.
5. Nakit iz organskih materialov (t.i. lesa, usnja, biserov, koral, jantarja) je še posebej občutljiv na kemične vplive. Pomembno je tudi vedeti, da je nakit pogosto izdelan iz zlitin in ne iz čistih kovin. Zlitine reagirajo z različnimi snovmi, ki lahko povzročijo razbarvanje. Tudi pretiran stik z vodo lahko negativno vpliva na vaš nakit. Lepljeni in organski elementi so še posebej občutljivi. Priporočljivo je uporabiti kozmetične izdelke še preden si nadenete nakit.
6. Kamni, ki krasijo nakit, so še posebej nagnjeni k izpadanju, razpokam, odlomkom in drugim poškodbam. Zato je treba nakit odstraniti pred opravljanjem gospodinjskih opravil, pred spanjem, pred športom itd.
REKLAMACIJE NAKITA
Reklamacije ne veljajo za mehanske poškodbe (npr. deformacije, vdolbine, razpoke, odrgnine itd.), poškodbe zaradi uporabe blaga v nasprotju s predvideno uporabo ali navodili, poškodbe zaradi neustreznega vzdrževanja, zaradi razlik v barvi, strukturi usnja/niti/vrvice/gumijastih elementov med uporabo, ki so posledica naravnih lastnosti teh elementov nakita.